top of page

HAKKIMIZDA

Fikirbaz 2009 yılının duygusal bir Ekim ayında kuruldu. O günden bu yana markalarımıza her gün biraz daha değer katmak için çok çalışıyoruz. Geçirdiğimiz 11 yıla çok şey sığdırdık. İlk reklam filmimiz, ilk basın ilanımız, ilk hayal kırıklığımız, ilk ödülümüz derken yıllar geçmiş bile çoktan... Şimdi dönüp baktığımızda ilk günkü heyecanımızdan hiçbir şey kaybetmemiş olmak bizi en çok sevindiren olay olsa gerek. Bu yıllar bizi yaşlandırmadı; ama heybemize bolca tecrübe ekledi.

Ankara piyasasının iletişim şirketlerinin ayakta kalabilmesi için zor bir pazar olduğu aşikar. Buna rağmen, ilk günden bugüne çizgimizi hiç bozmadan, hep inandığımız değerlerle çalıştık. Bu yüzden görece olarak çok büyük işleri "kibarca" reddettiğimiz dönemler oldu. Devasa bir şirket olmaktansa, işini iyi yapan, daha da önemlisi inandığı işler çıkaran yaratıcı bir ajans olma hedefimizi hiç kaybetmetik. Bugün bunu gurula dile getirmekten kendimizi alamıyoruz. Her işi sadece şirkete maddi bir getiri olarak görüp iyi bir esnaf olmaktansa, fikirlerin değerini gözeterek yaratıcı kalmayı daha verimli bulduk. Her ne kadar ciddi kazanç sağlayacak dahi olsa, medya satın alma işinden elimizden geldiğince uzak durmaya çalıştık. Bu konuda çok eleştirildik ama biz bütün eforumuzu iyi reklamlar üretmeye odakladık.

DSC_4313.jpg
DSC_4309.jpg

Alıp satmanın iyi tüccarların işi olduğuna inandık hep. Bizim gibi duygusal insanlar bu al-sat işlerinden çok anlamıyorlar maalesef. Fiyat pazarlığı yapmaktansa, kendi işimizi iyi yapmakla daha çok uğraştık. Zaman ne gösterir bilinmez ama, şimdilik doğru stratejinin bu olduğuna inanıyoruz. Bu ilkeli duruşumuz yüzünden belki zor ve sıkıntılı dönemler geçirdiğimiz doğrudur; ama bugün bize güvenen sağlam reklamverenlere sahipsek bunu vazgeçmediğimiz bu yaklaşıma borçluyuz. 

Gelelim ekibe... En alttan en üst kademesine kadar her zaman muhteşem bir ekip olarak kalabilmeyi başardık. Zincire eklenen her halka bir yanındakine sıkı sıkıya tutundu. İnanır mısınız arada hiç çürük bir halka çıkmadı dersek yalan söylemiş olmayız. Bu ekip her geçen gün biraz daha büyürken, hep aynı ruhla kalması gözardı edemeyeceğimiz hedefimiz. Bu muhteşem ekibin her bir üyesi, yeri gelir ödül almak için sahneye çıkar, Oscar almış bir oyuncu edasıyla süzülür; yeri gelir ofiste tadilat varken elinde çekiçle duvara çivi çakar. Bizde herkes her işi yapar. Başarı da paylaşılır, başarısızlıkta... Gereksiz ego yoktur. Kimse rütbeyi, kademeyi düşünmez. Fikirler özgürce beyan edilir. Bu da bize yaratıcılık ve başarı olarak döner. 

Yolculuğumuzda bize inanan her reklamverenimize teşekkürü bir borç biliyoruz. Yaratıcılığımıza destek olanların yeri bizde her zaman özel. Hedefilerimize varmamız daha da önemlisi hayallerimizi gerçekleştirmemiz için önümüzde daha uzunca bir yol var.  Eğer siz de markanız için değer yaratan iletişim çözümleri, yeni fikirler üretecek bir ajans arıyorsanız yol arkadaşınız olmaya hazırız...

Ekipten Biri...

bottom of page